FAQ

Čo je Ponk?

Ponk je priestor na podporu inovácie a kreativity, ktorý sa nachádza v historickom jadre mesta Nitra. Tento priestor organizačne zastrešuje PONK, o. z., ktoré zabezpečuje jeho chod, organizuje prednášky a zabezpečuje jeho členom príjemné prostredie na prácu, vzdelávanie i zábavu.

Prečo je PONK o. z. práve občianske združenie?

Nie sme zdieľanou kanceláriou a ani prenajímatelia pracovných stolov. Hlavným cieľom nášho združenia je vzdelávanie a podpora podnikania s lokálnym záberom. Svojim členom zabezpečujeme miesto na prácu, vysokorýchlostný internet, tlač ich dokumentov a vstup na prednášky zdarma či s výraznou zľavou. Miesto v coworkingovom priestore je preto podmienené členskou zmluvou a symbolickým členským poplatkom.

Je kapacita Ponku niečím obmedzená?

Áno, naše priestory tvorí 120 m2 hlavného priestoru, kuchynka a oddelené toalety. Z tohto dôvodu je teda počet členov, ktorí chcú u nás pracovať, obmedzený. Ak náš priestor dosiahne kapacitné maximum, vyhradzujeme si právo nerozširovať členskú základňu.

Môžem si prácu v Ponku len tak vyskúšať?

Samozrejme! Každý, kto si chce prácu v Ponku vyskúšať, tak môže urobiť na jeden deň bez úhrady členského či iného príspevku. Dátum skúšobného dňa nám však treba oznámiť vopred, aby sme pre vás vedeli zariadiť voľné miesto

Čo znamená byť členom Ponku?

Členstvo v Ponku ustanovuje členská zmluva. Tá sa uzatvára medzi záujemcom a občianskym združením PONK, o. z., ktoré je prevádzkovateľom coworkingového priestoru Ponk. Vďaka členskej zmluve môže každý člen využívať priestor v Ponku v súlade so zvoleným programom  a taktiež sa zúčastňovať podujatí a aktivít, ktoré sa v Ponku konajú. Všetky podujatia sú pre členov buď úplne zadarmo, alebo s výraznou zľavou.

Akou formou sa uhrádza členský poplatok?

Poplatok za členstvo sa uhrádza prevodom na účet PONK, o. z., na základe platobného predpisu (forma dokladu). Tento predpis vystavuje PONK, o. z. v súlade s členskou zmluvou, a to vždy na začiatku nového mesiaca. Po dohode s PONK, o. z. je možné platobný predpis uhradiť aj v hotovosti.

Môžem členský príspevok použiť ako doklad v účtovníctve?

Predpis členského príspevku obsahuje všetky náležitosti dokladu. Každý prípad právnickej osoby je však individuálny, a preto odporúčame obrátiť sa s touto otázkou na účtovníka konkrétnej účtovnej jednotky. V prípade bližšieho preskúmania a presného vyjadrenia vášho účtovníka vám poskytneme k nahliadnutiu stanovy združenia.

Môžem využívať Ponk aj mimo otváracích hodín?

Ponk je otvorený počas pracovných dní od 8:30 do 19:00. Ponk je možné navštíviť aj mimo otváracích hodín, ale len po dohode s prevádzkovateľom. Bezpečný a pohodlný vstup do priestorov Ponku zabezpečuje organizátor, a to tak počas, ako aj mimo otváracích hodín.

Sme spoločnosť, ktorá má rada inovácie a kreatívnych ľudí. Ako môžeme Ponku pomôcť?

Poteší nás každá pomoc, ktorú nám viete poskytnúť. Ponk o. z. už má niekoľko partnerov, ktorí ho podporujú peňažnými príspevkami alebo bezplatnými službami pre členov. Odmeňujeme sa im za to prezentáciou ich loga v našich priestoroch, na webovej stránke a na konkrétnych prednáškach aj vo forme roll-up reklamy. Rovnaký reklamný priestor poskytneme aj vám.

Môžem pred Ponkom parkovať?

Ponk sa nachádza v historickom jadre centrálnej mestskej zóny v Nitre, ktorej dominantou je Nitriansky hrad a jeho podhradie. Pred vstupom do tejto historickej lokality sa nachádza Župné námestie a na ňom aj parkovacie miesta. Tieto parkovacie miesta podliehajú správe mesta Nitra a sú od Ponku vzdialené asi 500 metrov. Vjazd do historickej lokality podhradia a hradu je povolený len držiteľom platných parkovacích preukazov, ktoré vydáva mesto Nitra. Ďalšou možnosťou je parkovanie zdarma pred PKO, ktoré je od Ponku vzdialené 800 metrov.

Môžem si kúpiť online lístok, aj keď nemám paypal alebo kreditnú kartu?

PONK, o. z. predáva lístky v online predpredaji prostredníctvom služby Eventbrite. Táto služba umožňuje viacero možností platby. Ak nechcete platiť paypalom alebo kreditnou kartou, stačí si v poslednom kroku objednávky zvoliť formu úhrady: Pay with a debit or credit card. Do povinných políčok uveďte potrebné údaje z vašej debetnej karty. Po úspešnom zadaní všetkých povinných údajov vám bude lístok doručený na zadanú e-mailovú adresu.

Je do Ponku povolený vstup so zvieraťom?

Z hygienických dôvodov je zakázané do priestorov Ponku vodiť zvieratá.