Intenzívny kurz
italic kaligrafie

Spoznaj čaro italic kaligrafie a osvoj si zákonitosti ručne písaného písma. Kurz ti prináša nový výtvarný prejav a vylepšuje tvoje jemné motorické schopnosti.

Lektor kurzu: Rudolf Letko

animacia01

 Nový termín už čoskoro!

Pre koho je kurz určený?

Kurz je určený pre začiatočníkov a každého, kto sa zaujíma o tvorivé techniky a nové formy vizuálnej komunikácie. Kaligrafia, alebo písané písmo sa tak môže ľahko stať tvojim novým výtvarným prvkom, priamo konkurujúcim kresbe, či maľbe. Praktizovanie kaligrafie ti prinesie novú formou meditácie, vďaka ktorej si vylepšíš tvoje jemné motorické schopnosti.

Čo kurz prináša?

Kurz kaligrafie je zameraný na intenzívne skúmanie a praktické zvládnutie techniky zrezaným pierkom. Vďaka kurzu sa naučíš konštrukčné princípy jednotlivých znakov abecedy a tieto poznatky prakticky premeníš pri vytváraní jednotlivých slov.

Kurz ti prinesie okrem pochopenia konštrukčných princípov znakov abecedy aj poznatky o harmónií, kontraste a svetelnosti písma. Počas kurzu sa budeme zaoberať aj históriou písma a otázkou, ako vlastné písmo správne digitalizovať. Intenzívny kurz kaligrafie je dobrým základom pre pochopenie zákonov tvorby písma a otvára účastníkovi kurzu dvere do sveta modernej kaligrafie.

Čo je náplňou kurzu?

Intenzívny kurz kaligrafie sa zameriava na prácu s písmom italic, ktoré bolo vytvorené v priebehu pätnásteho storočia počas obdobia Talianskej Renesancie. Vďaka svojej kráse a ladnosti sa radí medzi najpopulárnejšie kaligrafické písma.

Čo na kurz potrebuješ?

Všetky potrebné pomôcky budú na kurze zabezpečené.

Cena a kapacita kurzu

Maximálny počet účastníkov kurzu je 10 osôb.
 Cena 1 dňového kurzu je 59€/osoba.
 Uhradený registračný poplatok za kurz sa nevracia. Registráciu je však stále možné preniesť na inú osobu.

Časový plán kurzu

 9:30 – 12:00, 13:00 – 17:30

Na kurze získaš
jedinečnú zľavu!

Na kurze sa pracuje s kaligrafickými perami značky Pilot Parallel Pen, ktoré si ihneď zamiluješ. Vďaka rodinnému papiernictvu KSM, ktoré je pratnerom kurzu, získaš 10% zľavu na zakúpenie týchto jedinečných pier.

logo_new
10
Registrácia

Registráciu na intenzívny kurz kaligrafie zrealizuješ pomocou tohto formulára. Nezabudni uviesť všetky potrebné informácie, ako je: meno a priezvisko, e-mail, telefón a v skratke tvoju motiváciu pre absolvovanie kurzu kaligrafie. Po prijatí tvojej registrácie ťa obratom vyzveme k úhrade registračného poplatku.

Fields marked with an * are required

Máš záujem zrealizovať
tento kurz vo svojich
priestoroch alebo firme?

Páči sa ti tento kurz a chcel by si ho zorganizovať pre svoju školu či komunitu? Tvojich zamestnancov už nebaví klasický teambuilding?

V prípade záujmu nás neváhaj kontaktovať a kurz príde za tebou! Do predmetu správy nezabudni uviesť “kurz na cestách” a do správy uveď svoje meno a priezvisko, telefónne číslo. Nezabudni napísať , pre koho by si chcel kurz zrealizovať a čo od kurzu očakávaš.